Kiedy zaczyna się lato, każdy kto mieszka w mieście, choć raz pomyślał sobie, żeby pojechać do domku letniskowego do małej miejscowości z wyjątkowym klimatem. Zwierzyniec, bo o nim mowa, to niewątpliwie przepiękna miejscowość, w której można spędzić miło czas, pobyć bliżej natury lub zwyczajnie odpocząć. Fakt, że domki Zwierzyniec mają swój urok, podkreśla tylko wyjątkowo spędzony tam czas. W tej okolicy można znaleźć wiele różnych atrakcji, które sprawiają, że chce się tam wracać.

Agroturystyka

Fakt, że Zwierzyniec położony jest na Lubelszczyźnie sprzyja uprawianiu różnych sportów na świeżym powietrzu. Rzeka, która przepływa przez Zwierzyniec – Wieprz – spowodowała rozwój sektora usług kajakarskich. Można udać się ze znajomymi na całodniowy spływ kajakowy, oglądając malownicze lasy czy polany.

Co więcej, liczne ścieżki rowerowe i niezwykłe widoki skutecznie zachęcają rowerzystów na długie wyprawy wzdłuż szlaków turystycznych. Znajdzie się też coś dla tych co wolą odpoczywać na plaży, ponieważ w okolicy jest miejsce, w którym możemy pójść z dziećmi i spędzić miło czas nad wodą.

Zwiedzanie

Fani zwiedzania również poczują się tutaj wyjątkowo. Liczne atrakcje turystyczne, takie jak kościół na wodzie, który jest uważany za główny zabytek Roztocza sprawią, że jeden dzień zwiedzania to za mało. Można też znaleźć tu nietypowe pomniki, takie jak pomnik szarańczy, który upamiętnia uporanie się z plagą tych owadów 1711 roku. Mówi się, że w Zwierzyńcu pomników jest około 70.

W tym mieście można znaleźć też browar, który mimo małych przerw działa do dziś. Na dziedzińcu tego zakładu działa również restauracja, gdzie można napić się tradycyjnego piwa Zwierzyniec. Właściciele tego miejsca umożliwiają także zwiedzanie tego browaru. Co więcej, browar ten organizuje kino letnie, na którym można spędzić przyjemnie czas.

Wyjątkowy festiwal

Co roku miasto zamienia się w filmową stolicę. Na kilka dni zjeżdżają się tutaj znani w aktorzy z Polski i całego świata oraz prelegenci filmowi. Pasjonaci kina przyjeżdżają z całego kraju, aby poznawać nowych ludzi, oglądać nisko i wysokobudżetowe filmy oraz spędzić miło czas. Program tego festiwalu pozwala na pełną dowolność i dobór filmów co sprawia, że nawet najbardziej niezdecydowana osoba znajdzie coś dla siebie.

Zwierzyniec to wyjątkowe miejsce, gdzie kultura łączy się z naturą. Można tu wybrać się zarówno na szlaki turystyczne w lasach, spędzić aktywnie dzień na rowerach lub na spływach kajakowych, ale też spotkać się z interesującymi ludźmi i oglądać filmy.